ОРГАНІЗАЦІЯ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

/Files/images/816230360[1].gif

Медична сестра старша

Ващенко Ольга Петрівна

Освіта неповна вища

Закінчила Білоцерківське медичне училище у 1992 році

Кваліфікаційна категорія"спеціаліст вищої категорії" , медичний стаж роботи 4 роки

Г/Files/images/anmats/edaa-727[1].gif

Здоров'я - це багатство,
Яке Господь нам дав,
І треба , щоб з дитинства
Його ти цінував

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Діяльність дошкільного навчального закладу в умовах адаптивного карантину здійснюється відповідно до Постанови Головного Державного Санітарного лікаря України від 22.09.2020 року №55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням корона вірусної хвороби (GOVID- 19)”.

Алгоритм дій

1. Батьки заходять на територію закладу до місця прийому дітей.

2. На території дошкільного закладу слід дотримуватися дистанції 1,5-2 м відповідно до розмітки на доріжках, обов’язково уникати скупчень. Очікування на території повинно бути обмежено.

3. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот.

4. Ранковий прийом дітей до закладу дошкільної освіти проводить сестра медична старша або інша відповідальна особа ЗДО.

5. Сестра медична старша або інша відповідальна особа зустрічає дитину і проводить початковий температурний скринінг із занесенням показників у відповідний журнал, батьки повинні дочекатись результатів тесту. Упродовж дня проводиться поточний температурний скринінг дітей кожні 4 години.

6. Діти, у яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань:

- при проведенні початкового температурного скринінгу не допускаються до відвідування;

- при поточному скринінгу - ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків.

7. Після того, як діти групи зібралися, вихователь веде дітей до своєї групи.

8. Прийом дітей здійснюється, ВИКЛЮЧНО, з 07.30 до 08.30.

9. На вході до закладу організовано місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками.

10. Після закінчення дня передачу дітей батькам проводить вихователь групи або помічник вихователя біля входу до ЗДО (за несприятливих погодних умов – в прогулянковому павільйоні та на вході до приміщення). Про необхідність забрати дитину слід інформувати вихователя за допомогою телефонного зв’язку.

11. Всі питання батьків щодо перебування дитини впродовж дня вирішуються, виключно, в телефонному режимі.

12. Упродовж дня усі протиепідемічні заходи забезпечують працівники закладу.

Чому дитина хворіє,

щойно переступить поріг дитячого садка?

«Це жах! Щойно Оленка одужає, приводжу в дитячий садок — і вона знову хвора! Що ви тут з нею робите?» Якщо такі звинувачення батьків вихованців лунали й у ваш бік, роз'яснення експерта стануть у пригоді

На сімейній нараді батьки вирішили — дитині час іти до дитячо­го садка. Вони і радіють цій важливій події, і хвилюються водно­час. Адже не знають, як дитина почуватиметься в незнайомих умо­вах та чи порозуміється з новим оточенням.
Діти по-різному адаптуються до дитячого садка. У когось ці нові життєві умови викликають цікавість і радість, у когось через раптову розлуку з рідними — сум, тривогу й розпач. Однак обидві моделі адаптації цілком нормальні. Аби батьки даремно не хвилюва­лися, поясніть їм можливий розвиток подій заздалегідь. Адже ліпше за вас це не зробить ніхто!

Про що говорити на першій зустрічі

До початку освітнього процесу батьки вихованців мають побу­вати в дитячому садку кілька разів, аби познайомитися з керівни­цтвом, пройти співбесіду, принести медичні довідки про профілак­тичні щеплення й стан здоров'я дитини.
Познайомтеся й ви з батьками вихованців! Аби вибудувати з ними довірливі взаємини, на першій зустрічі одразу дайте зрозу­міти — їхня дитина в надійних руках. Якщо помітите, що батьки під час зустрічі хвилюються, але готові адекватно сприймати додаткову інформацію, обговоріть з ними адаптацію дитини в дитячому садку детальніше. Попередьте їх про можливі негативні реакції дитячо­го організму на дитячий садок
До консультації з батьками з'ясуйте причини негативних реакцій дитячого організму на дитячий садок і психологічно приготуйте­ся до різних варіантів розвитку подій.
І у вашій практиці, певно, траплялися випадки, коли дитина що­йно прийшла до дитячого садка, а за кілька днів захворіла. А коли батьки після хвороби приводили дитину до дитячого садка, ситуація повторювалася. При цьому найчастіше в дітей ви виявляли: нежить;

• запалення горла; бронхіт;

• висипання на шкірі;

• невротичні стани;

• захворювання шлунково-кишкового тракту.

У закладі дошкільної освіти №25 «Оленка» організована робота медичного, процедурного, маніпуляційного кабінетів . Приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, оснащені необхідним обладнанням та лікарськими засобами, виробами медичного призначення.

У медичному кабінеті працюює медична сестра КрамінАнна Анатоліївна, яка веде облік медичного обладнання, лікарських засобів та виробів медичного призначення, імунобіологічних препаратів, дотримуються правил і термінів їх зберігання та використання, забезпечують їх своєчасне поповнення.

У своїй роботі медична сестра керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки, здійснює постійний контроль за станом здоров’я дітей, проведенням обов’язкових медичних оглядів дошкільників та працівників, профілактичних щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України, надає невідкладну медичну допомогу вихованцям у разі гострого захворювання або травми, здійснює контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму; проводять санітарно-просвітницьку роботу серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу; веде звітно-облікову медичну документацію в порядку, встановленому МОЗ України.

Медична сестра проводить медичні огляди дітей при прийомі в дошкільний навчальний заклад та здійснює медичний контроль за перебігом періоду адаптації, щоденні огляди дітей щодо виявлення у них ознак захворювань,стосовно виявлення педикульозу, грибкових захворювань, корости та інших захворювань шкіри.

Медпрацівники проводять аналіз стану здоров’я дітей за результатами обов’язкових медичних оглядів, розробляють план оздоровлення, здійснюють контроль за виконанням рекомендацій фахівців, інформують батьків і педагогічний персонал про лікувально-профілактичні заходи, проведення яких передбачається, їх результати.

Протягом року медична сестра здійснює постійний контроль за організацією рухового режиму дітей, проведенням оздоровчо-фізкультурних заходів і їх впливом на організм дитини, організацією загартування та харчування, забезпечує контроль за дотриманням режиму дня та навчальних навантажень згідно з віком дитини; профілактику травматизму, спалахів гострих кишкових та вірусних інфекцій , харчових отруєнь, отруєнь рослинами та грибами.

У медичному кабінеті в інформаційному медичному куточку медичні сестри систематично розміщують діаграми з порівнянням показників відвідування вихованцями дошкільного закладу, індекс здоров’я по всім віковим групам, результати контролю за дотриманням санітарно – гігієнічного режиму, екран здоров’я, санбюлетні. Щомісячно на педгодинах, нарадах при завідувачі, обговорюються питання дотримання санітарно – гігієнічних умов в закладі, результати медико – педагогічного контролю за станом здоров’я, нервово – психічного та фізичного розвитку дітей; результати контролю за розвитком рухів і фізичних якостей, оцінки організації, змісту та методики проведення різних форм з фізичного виховання, рухового режиму, лікувально- профілактичної, оздоровчої роботи з малюками; питання організації роботи з ослабленими дітьми, зниження рівня захворюваності серед вихованців.

/Files/images/images.jpeg

/Files/images/DSCN0506.JPG

/Files/images/DSCN0504.JPG

ЩО ТАКЕ ВЕСНЯНИЙ АВІТАМІНОЗ (ГІПОВІТАМІНОЗ)?

/Files/images/20161104_110441.jpg

/Files/images/20170315_102249.jpg

Авітаміноз - гостра нестача вітамінів в організмі, яка завжди переслідує нас навесні. Точніше, ця проблема правильно називається гіповітаміноз - нестача вітамінів, тоді як авітаміноз - їх повна відсутність. Однак навіть медики для позначення цього явища часто вживають саме слово «авітаміноз», ну а для нас головне - дізнатися, як з цим явищем боротися.

/Files/images/20170315_101926.jpg

Навіть якщо в організмі не вистачає всього одного вітаміну, це веде до неприємних наслідків: порушується обмін речовин, виникають хронічні захворювання. І незважаючи на те, що в наших магазинах і супермаркетах круглий рік продаються свіжі овочі, а аптеки пропонують багатий асортимент вітамінів, ми продовжуємо відчувати їх нестачу.

Профілактика та лікування авітамінозу.

Як впоратися з авітамінозом? Взагалі-то краще до нього не доводити - адже запобігти його цілком можливо. Основне правило - збалансоване харчування, що забезпечує наш організм всіма необхідними речовинами: вуглеводами, білками, жирами.

Перш за все, взимку не варто пускати на самоплив харчування, і переходити на макарони, рис, м'ясо та здобні булочки. Але якщо вже так сталося, то хоча б навесні дозвольте вашому організму отримати більше натуральних вітамінів, мінералів і клітковини. Їжте каші, але не білі, а гречану, вівсяну, перлову і ячну; рибу, а також всі овочі, фрукти та зелень, які зможете придбати.

Харчування проти авітамінозу.

Переважно навесні використовувати не свіжі овочі, а заморожені. При "заморожуванні в них максимально зберігаються всі вітаміни та мікроелементи, тоді як у свіжих овочах, всю зиму зберігалися на складах і базах, від них залишилася тільки назва. Використовуйте домашні заготовки, але не консерви, а варення, соління, сушені та заморожені ягоди, овочеві та фруктові соки: морквяний, капустяний, яблучний. Вітаміни повинні надходити в наш організм щодня - запастися ними про запас не вийде.

Симптоми і ознаки авітамінозу. Вітаміни та авітаміноз

Коли в організмі не вистачає вітаміну А, то починає сохнути і лущитися шкіра, червоніють і сльозяться очі, погіршується зір. Якщо частіше вживати хоча б печінка, вершкове масло, червоні і жовті овочі та фрукти, то можна частково заповнити недолік цього вітаміну.

Дуже важливими для організму є вітаміни групи В. Від головного болю і проблем з роботою кишечника нас позбавить вітамін В1, що міститься горосі, злаках і кисломолочних продуктах.

Вітамін В2 необхідний для участі у процесах метаболізму і для нормальної роботи багатьох систем: травної, нервової, серцево-судинної. Беручи участь в роботі печінки, цей вітамін допомагає нормальному процесу кровотворення. Міститься в сирі, сирі, м'ясі, печінці та нирках, гречаній і вівсяній крупі, цільному молоці і бобових.

Їжа, багата білками - горіхи, квасоля, куряче м'ясо, яловичина, риба, а також перець і картоплю, забезпечує нас вітаміном В6. Він необхідний для нормальної роботи мозку, формування червоних кров'яних тілець, і дозволяє нам завжди відчувати себе спокійними і врівноваженими.

І ще один важливий вітамін цієї групи - В12. Якщо у дівчат і жінок тривалий час не вистачає цього вітаміну, то це може загрожувати безплідністю, а також захворюваннями шлунка і кишечника. Вітамін В в достатній кількості міститься в жирній рибі, м'ясі, нирках і печінці.

Звичайно, не можна обійти увагою такий важливий, життєво необхідний вітамін, як аскорбінова кислота - вітамін С. Його нестача в організмі загрожує загальним виснаженням і слабкістю, нездатністю до опору впливів агресивного зовнішнього середовища. Навіть найпростіша інфекція може викликати у людини, що страждає нестачею цього вітаміну, важке захворювання. Спостерігається також схильність до постійних носовою кровотеч і крихкість кісток.

Вітаміну С багато в чорній смородині, обліписі, шипшині, болгарському перці і цитрусових, зеленому горошку і зеленому цибулі. Мало хто знає, що в картоплі, що вважається передусім джерелом вуглеводів і крохмалю, вітаміну С може міститися навіть більше, ніж в апельсинах. Звичайно, мова йде про екологічно чистому картоплі, або хоча б вирощеному без хімічних надмірностей.

Не слід також допускати браку вітаміну D - вітаміну, «народженого світлом», так як це може призвести до втрати кальцію, що для жінок абсолютно неприпустимо - адже відомо, що остеопороз - це переважно жіноче захворювання. Жирна риба, печінка тріски, яйця та вершкове масло допоможуть завжди підтримувати оптимальний баланс цього вітаміну в організмі. Не забувайте також частіше бувати на сонці - адже назва вітаміну D говорить сама за себе.

Як зберегти вітаміни і мінерали в продуктах?

/Files/images/detia-484.gif

Як зберегти в продуктах максимальну кількість корисних речовин під час їх обробки і приготування?

Овочі можна їсти разом з шкіркою, а якщо це неприйнятно, то треба чистити їх ножем з нержавіючої сталі. Не потрібно тримати приготований салат або вінегрет в холодильнику - не готуйте їх заздалегідь, а з'їдайте одразу після приготування. Дрібно порізані овочі втрачають більше вітамінів. Саме тому відварена картопля на 50% корисніше картопляного супу.

Готуйте овочі на пару, або запікайте - так у них збережеться більше вітамінів і мінералів. У крайньому випадку, відварюють їх в емальованій каструлі. Перед приготуванням Не замочуйте овочі у воді - вітаміни залишаться в ній, і ваш організм нічого не отримає.

Запасайтеся енергією, вживаючи більше горіхів і насіння, а замість білого хліба привчите себе до хліба з борошна грубого помелу та висівки.

Незважаючи на те, що ви намагаєтеся збалансувати харчування, не забувайте про полівітамінних комплексах, так як вміст вітамінів в продуктах сьогодні зовсім не те, що кілька десятиліть тому. Для прикладу: щоб отримати повну добову дозу вітаміну С, треба з'їсти 16 апельсинів або 12 лимонів, що досить важко виконати.

Бажано, щоб вітаміни були натуральними, а не синтетичними, так як більшість синтетичних вітамінів погано засвоюється нашим організмом. Купуючи вітаміни, пам'ятайте - краще, якщо вони мають усі необхідні сертифікати та проходять клінічні випробування, як і лікарські препарати. В іншому випадку ви ризикуєте тільки нашкодити своєму організму.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО У ВАШОЇ ДИТИНИ АЛЕРГІЯ?

/Files/images/47257354[1].gif

Сьогодні алергія - одна з найпоширеніших проблем дитинства. Чи можна звести її ризик до мінімуму? Як лікувати хворого малюка? Є таке поняття - раціональне веління вагітності. Мама повинна всі дев'ять місяців, буквально кожен день, співвідносити свою поведінку з потребами майбутнього малюка; відмовитися від багато чого, що подобається їй, але може зашкодити дитині.

Банально, але факт: для майбутньої дитини життєво важливий здоровий спосіб життя мами, її відмова від куріння, у тому числі і пасивного.

Вагітним жінкам, схильним до алергії, необхідно виключити контакт з алергенами, правильно харчуватися, менше лікуватися медикаментами. Майбутнім мамам, яким у силу їхньої професії доводиться часто контактувати з алергенами (працівникам хімічної, фармацевтичної, хутряної, борошномельної промисловості, перукарям, пекарям і т. д.), потрібно задуматися про те, як перебудувати свій робочий графік у період очікування дитини. Що робити якщо у дитини алергія і як бути - ми підкажемо.

У 80% дітей, що страждають алергічної хворобою, обтяжений анамнез. Якщо і мама, і тато - алергіки, то ризик розвитку захворювання у дитини складає 60-80%, якщо тільки один батько - 45-50%, Ризик алергії у дітей здорових батьків може досягати 10-20%.

У якому віці і як вперше проявляються алергічні реакції?

Найбільш ранні симптоми алергії (у формі реакції на їжу) з'являються незабаром після народження дитини і досягають свого піку до середини першого року життя . На цьому тлі часто спостерігаються симптоми атонічного дерматиту; максимум їх доводиться на однорічний вік. У дітей старшого віку прояви харчової алергії та атопічного дерматиту зустрічаються рідше. Основні клінічні прояви атонічного дерматиту - шкірний свербіж і характерні запальні зміни (почервоніння, сухість, лущення, потовщення) шкіри, сліди розчухування на обличчі, шиї, волосистої частини голови, в складках шкіри, на ліктьових згинах, в підколінних ямках. Симптоматика залежить від віку. Атонічного дерматиту часто супроводжують захворювання шлунково-кишкового тракту. Важливо пам'ятати, що шкірний свербіж - симптом дуже багатьох захворювань; діагноз може поставити тільки лікар після очної консультації. Пізніше з'являється респіраторна атопія. До шести-семи років на перше місце за поширеністю виходить бронхіальна астма.

Які зовнішні прояви алергії?

З боку шкіри - свербіж і характерні запальні зміни; з боку очей - свербіж, запальні зміни, сльозотеча; з боку носа - свербіж, чхання, закладеність носа і характерні відокремлювані, а також сухий кашель, утруднене дихання, набряки.

Які найбільш поширені форми алергії ?

Атопічний дерматит, алергічний риніт, бронхіальна астма, поліноз, набряк Квінке, кропив'янка, харчова і лікарська алергія.

Що ви порадите батькам маленького алергіка?ОРГАНІЗАЦІЯ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ


ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ У ДІТЕЙ


Осінь і зима – це пора простудних захворювань, і найбільш схильні до них діти. Простудні захворювання вимагають серйозного підходу в лікуванні і в профілактиці.

Грип небезпечний не своєю течією, а наслідками, які виникають із-за неправильного лікування або через його відсутність.

Отже, основні заходи профілактики грипу:


1. Зміцнення та підтримка імунітету

З настанням холодів із-за переохолодження організм у людей, а особливо у дітей, слабшає і легко схильний до вірусних захворювань. Для того, щоб зміцнити імунітет можна приймати фармацевтичні препарати, які, до речі, спрямовані на те, щоб збагатити організм інтерферонами і природним чином змусити його боротися із застудою. Можна, проте, приймати і препарати природного походження, засновані на ехінацеї, лимоннику китайському, радіолі рожевої та ін. Перевага препаратів природного походження в тому, що час їх прийому не обмежений і їх можна пити усю холодну пору року.

2. Вакцинація від грипу

Це складне і дуже спірне питання, що має як своїх прибічників, так і затятих супротивників. І, якщо перші вважають, що штучний імунітет від грипу здатний надійно захистити від хвороби, то другі переконані, що вакцинація здатна дуже зіпсувати природний імунітет людини, оскільки він, по-перше, може захворіти іншим, не прищепленим видом грипу, або, по-друге, захворіти грипом до того, як вакцина виробить на нього імунітет, і тоді захворювання пройде в ще важчій формі.


3. Ароматерапія


Можна влаштувати у себе в квартирі справжній санаторій, використовуючи аромалампу і масло евкаліпта, чайного дерева, ялиці або ялівцю. Вдихання випарів будь-якого з цих масел є прекрасною дезинфекцією легких і дихальних шляхів. Та і в цілому, правильнее застосування ароматерапії принесе тільки позитивні емоції.


4. Обмеження спілкування


Слід з обережністю відвідувати масові заходи, громадські заклади. Важливо також ретельно мити руки після вулиці і своєчасно і регулярно провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання.



Який шлях до профілактики грипу ви б не вибрали для своєї дитини, слід також враховувати, що здоровий спосіб життяправильне харчування і різні програми гартування (причому, гартування слід починати з перших днів життя малюка) є незамінними чинниками у формуванні імунітету дитини.


ЩО ТАКЕ ВЕСНЯНИЙ АВІТАМІНОЗ (ГІПОВІТАМІНОЗ)?

Авітаміноз - гостра нестача вітамінів в організмі, яка завжди переслідує нас навесні. Точніше, ця проблема правильно називається гіповітаміноз - нестача вітамінів, тоді як авітаміноз - їх повна відсутність. Однак навіть медики для позначення цього явища часто вживають саме слово «авітаміноз», ну а для нас головне - дізнатися, як з цим явищем боротися.

Навіть якщо в організмі не вистачає всього одного вітаміну, це веде до неприємних наслідків: порушується обмін речовин, виникають хронічні захворювання. І незважаючи на те, що в наших магазинах і супермаркетах круглий рік продаються свіжі овочі, а аптеки пропонують багатий асортимент вітамінів, ми продовжуємо відчувати їх нестачу.



Профілактика та лікування авітамінозу.

Як впоратися з авітамінозом? Взагалі-то краще до нього не доводити - адже запобігти його цілком можливо. Основне правило - збалансоване харчування, що забезпечує наш організм всіма необхідними речовинами: вуглеводами, білками, жирами.

Перш за все, взимку не варто пускати на самоплив харчування, і переходити на макарони, рис, м'ясо та здобні булочки. Але якщо вже так сталося, то хоча б навесні дозвольте вашому організму отримати більше натуральних вітамінів, мінералів і клітковини. Їжте каші, але не білі, а гречану, вівсяну, перлову і ячну; рибу, а також всі овочі, фрукти та зелень, які зможете придбати.


Харчування проти авітамінозу

Переважно навесні використовувати не свіжі овочі, а заморожені. При "заморожуванні в них максимально зберігаються всі вітаміни та мікроелементи, тоді як у свіжих овочах, всю зиму зберігалися на складах і базах, від них залишилася тільки назва. Використовуйте домашні заготовки, але не консерви, а варення, соління, сушені та заморожені ягоди, овочеві та фруктові соки: морквяний, капустяний, яблучний. Вітаміни повинні надходити в наш організм щодня - запастися ними про запас не вийде.



Симптоми і ознаки авітамінозу. Вітаміни та авітаміноз

Коли в організмі не вистачає вітаміну А, то починає сохнути і лущитися шкіра, червоніють і сльозяться очі, погіршується зір. Якщо частіше вживати хоча б печінка, вершкове масло, червоні і жовті овочі та фрукти, то можна частково заповнити недолік цього вітаміну.

Дуже важливими для організму є вітаміни групи В. Від головного болю і проблем з роботою кишечника нас позбавить вітамін В1, що міститься горосі, злаках і кисломолочних продуктах.

Вітамін В2 необхідний для участі у процесах метаболізму і для нормальної роботи багатьох систем: травної, нервової, серцево-судинної. Беручи участь в роботі печінки, цей вітамін допомагає нормальному процесу кровотворення. Міститься в сирі, сирі, м'ясі, печінці та нирках, гречаній і вівсяній крупі, цільному молоці і бобових.

Їжа, багата білками - горіхи, квасоля, куряче м'ясо, яловичина, риба, а також перець і картоплю, забезпечує нас вітаміном В6. Він необхідний для нормальної роботи мозку, формування червоних кров'яних тілець, і дозволяє нам завжди відчувати себе спокійними і врівноваженими.

І ще один важливий вітамін цієї групи - В12. Якщо у дівчат і жінок тривалий час не вистачає цього вітаміну, то це може загрожувати безплідністю, а також захворюваннями шлунка і кишечника. Вітамін В в достатній кількості міститься в жирній рибі, м'ясі, нирках і печінці.

Звичайно, не можна обійти увагою такий важливий, життєво необхідний вітамін, як аскорбінова кислота - вітамін С. Його нестача в організмі загрожує загальним виснаженням і слабкістю, нездатністю до опору впливів агресивного зовнішнього середовища. Навіть найпростіша інфекція може викликати у людини, що страждає нестачею цього вітаміну, важке захворювання. Спостерігається також схильність до постійних носовою кровотеч і крихкість кісток.

Вітаміну С багато в чорній смородині, обліписі, шипшині, болгарському перці і цитрусових, зеленому горошку і зеленому цибулі. Мало хто знає, що в картоплі, що вважається передусім джерелом вуглеводів і крохмалю, вітаміну С може міститися навіть більше, ніж в апельсинах. Звичайно, мова йде про екологічно чистому картоплі, або хоча б вирощеному без хімічних надмірностей.

Не слід також допускати браку вітаміну D - вітаміну, «народженого світлом», так як це може призвести до втрати кальцію, що для жінок абсолютно неприпустимо - адже відомо, що остеопороз - це переважно жіноче захворювання. Жирна риба, печінка тріски, яйця та вершкове масло допоможуть завжди підтримувати оптимальний баланс цього вітаміну в організмі. Не забувайте також частіше бувати на сонці - адже назва вітаміну D говорить сама за себе.



Як зберегти вітаміни і мінерали в продуктах?


Як зберегти в продуктах максимальну кількість корисних речовин під час їх обробки і приготування?

Овочі можна їсти разом з шкіркою, а якщо це неприйнятно, то треба чистити їх ножем з нержавіючої сталі. Не потрібно тримати приготований салат або вінегрет в холодильнику - не готуйте їх заздалегідь, а з'їдайте одразу після приготування. Дрібно порізані овочі втрачають більше вітамінів. Саме тому відварена картопля на 50% корисніше картопляного супу.

Готуйте овочі на пару, або запікайте - так у них збережеться більше вітамінів і мінералів. У крайньому випадку, відварюють їх в емальованій каструлі. Перед приготуванням Не замочуйте овочі у воді - вітаміни залишаться в ній, і ваш організм нічого не отримає.

Запасайтеся енергією, вживаючи більше горіхів і насіння, а замість білого хліба привчите себе до хліба з борошна грубого помелу та висівки.


Незважаючи на те, що ви намагаєтеся збалансувати харчування, не забувайте про полівітамінних комплексах, так як вміст вітамінів в продуктах сьогодні зовсім не те, що кілька десятиліть тому. Для прикладу: щоб отримати повну добову дозу вітаміну С, треба з'їсти 16 апельсинів або 12 лимонів, що досить важко виконати.


Бажано, щоб вітаміни були натуральними, а не синтетичними, так як більшість синтетичних вітамінів погано засвоюється нашим організмом. Купуючи вітаміни, пам'ятайте - краще, якщо вони мають усі необхідні сертифікати та проходять клінічні випробування, як і лікарські препарати. В іншому випадку ви ризикуєте тільки нашкодити своєму організму.













Кiлькiсть переглядiв: 587

Коментарi